'Mustafa için ne gerekiyorsa yapacağız'

Giriş Tarihi:08.11.2016, 23:59 Güncelleme Tarihi:08.11.2016, 23:59
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, rahatsızlığı nedeniyle gözlerini kaybetmek üzere olan 9 yaşındaki Mustafa için elinden geleni yapacağını söyledi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Stevens Johnson Sendromu" hastalığı sonucu gözlerini kaybetmek üzere olan 9 yaşındaki Mustafa için seferber oldu. Minik kartal Mustafa'yı evinde ziyaret ederek Beşiktaş forması hediye eden Başkan Cahan ve eşi Halime Cahan, "Tedavi için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Mustafa'nın sağlığına kavuşabilmesi için İtalya'nın Milano kentinde özel bir klinikte göz doktoru Paolo Rama'dan randevu alan aile, oldukça umutlu. Anne Naciye ve baba Mehmet Ataseven oğularının gözlerine tekrar kavuşabilmesi için her şeyi denediklerini ifade etti.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın ziyaretinden mutlu olduklarını aktaran Mehmet Ataseven, "Geçen yıl oğlum, geçirdiği bir ameliyat sonrası kullandığı antibiyotik yüzünden milyonda bir görülen bu hastalığa yakalandı. Vücudunda oluşan yanıklar kısmen tedavi edildi ama kornea tabakasının da yanması sonucu görme yeteneği büyük ölçüde kayboldu. Çözüm olarak kök hücre nakli önerildi. İtalya'nın Milano kentinde özel bir klinikten muayene için davet aldık. 28 Kasım'da ilk muayeneye gideceğiz" dedi.

Bakanlıklara da başvuracak

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, tedavi masraflarının devlet tarafından karşılanması adına gerekli girişimlere derhal başlayacaklarını ifade ederek, "Mustafa'nın Beşiktaş maçlarını izleyebilmesi ve yarım kalan eğitimine devam edebilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Sağlık ve Dışişleri Bakanlığı ile temasa geçiyoruz. Destek kampanyası başlatırız, yine Mustafa'nın tedavisini yaptırırız" diye konuştu.

SERKAN KARAYOL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.