• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kuşadası’na termal piyango

Kuşadası’na termal piyango

05.03.2017, 23:27

Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki jeotermal kaynakların işletmesini üstlenen Yediyol Şirketler Grubu, proje çalışmalarını tamamlayarak jeotermal suyun dağıtımı için yasal başvuruları başlattı. Şirket Başkanı Muhammet Şuheyp Mendi, termal kullanımının Kuşadası'nın kaderini değiştireceğini söyledi.
Kuşadası'nda pek çok tesisin ısıtma sorunu yüzünden yılın sadece 3-4 ayı hizmet verebildiğini kaydeden Mendi, "Jeotermal kullanımının başlamasıyla birlikte bu tesisler yılın 12 ayı çalışabilecek. Sağlık turizmi için gelen bir turistin, normal turistlere göre 20-25 kat fazla harcama yaptığını hesap ederseniz, jeotermalin Kuşadası için önemi kendiliğinden ortaya çıkar" diye konuştu.

HEM ÇEVRECİ HEM EKONOMİK

Jeotermal enerji, ısınmanın dışında sağlık turizmi yapılabilmesi için en önemli faktör. Diğer enerji türlerine göre son derece ekonomik olması, kullanıcıya avantaj sağlıyor. Çevreci ve sürdürülebilir olması, tüm dünyada tercih nedeni olarak kabul edilebilir. Tarımda da verimliliği artırıcı en önemli unsurların başında gelir.

Kuşadası’na termal piyango haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN