• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

BU MAÇI DOSTLUK KAZANDI

BU MAÇI DOSTLUK KAZANDI

23.01.2018, 23:10

İzmir Karabağlar Şehit Lütfü Gülşen Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ndeki zihinsel engelli çocuklar, hayatta her engelin kaldırılabileceğini bir kez daha kanıtladı. Her biri düşük, orta ve ağır zihinsel engelli olan öğrencilerin motivasyonlarının sağlanması amacıyla bir futbol maçı düzenlendi.

HEPSİ ÇOK EĞLENDİ

Kramponlarını ve formalarını üzerlerine geçiren "özel" çocuklar, Karabağlar İlçesi Yıldız Erkekler Futbol Şampiyonu Şeker Mevhibe Ortaokulu öğrencileriyle futbol maçı yaptı. Kazananın olmadığı ve berabere biten maçta miniklerin sevinci görülmeye değerdi. Maç sonrası iki okulun öğrencileri omuz omuza girerek dostluk pozu verdi. Şehit Lütfü Gülşen Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Emrah Bodur, "İki takım da hepimize dostluğun nasıl olması gerektiğini, centilmenliği ve kardeşliği öğretti" dedi. Maçın ardından çocuklara Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç tarafından madalya verildi.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

BU MAÇI DOSTLUK KAZANDI haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN