• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Annesine can borcunu ciğeriyle ödedi

Annesine can borcunu ciğeriyle ödedi

09.02.2018, 00:00

Güllü Aydoğar, 9 yıl önce karaciğer yetmezliği nedeniyle Adana Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Burada yıllar boyunca kontrollere giden Aydoğar'ın durumu gün geçtikçe kötüleşti. Karnı günden güne su toplayan Aydoğar, yürüyemez oldu ve sadece temel ihtiyaçlarını giderir hale geldi. Son gittiği kontrolde ise Aydoğar'a acil nakil olması gerektiği söylendi. Yaşadığı travmayı kızlarıyla paylaşan Aydoğar'ın imdadına ise büyük kızı Serpil Dirlik yetişti. Yıllar önce kendisini doğurup büyüten ve evlendiren annesine vefa borcunu ödemek için harekete geçti. Bunun üzerine anne-kız organ nakli konusunda Türkiye'nin en başarılı hastanelerinden biri olan Ege Üniversitesi Hastanesi'ne başvurarak nakil işlemlerine başladı.

ŞİMDİ YENİDEN DOĞDUM

Ege Üniversitesi Hastanesi'nde Organ Nakli Birimi'nde doktorlar tarafından incelenen anne ve kızın nakil olmasında sakınca olmadığı tespit edilince hemen işlemlere başlandı. Anne ve kızı Doç. Dr. Murat Zeytünlü ve 2. sorumlu isim Doç. Dr. Ömer Ünal'ın başkanlığında 12 kişilik doktor ve hemşire ordusu tarafından 25 Ocak'ta ameliyata alındı.

İLK İŞ KEBAP YEDİ

Yaklaşık 6 saat süren organ nakli ameliyatının ardından yeniden yaşama dönen Aydoğar, "Nakilden sonra yeniden doğdum. Artık istediklerimi yapabiliyorum. Allah Ege Üniversitesi Hastanesi'ndeki bütün çalışanlardan razı olsun. Beni hayata bağladılar" dedi. Yeniden doğduğunu söyleyen Güllü Aydoğar, "Yıllar önce onu ben doğurdum. Ama şimdi beni o doğurdu. Evladımdı annem oldu" dedi. Aydoğar nakil öncesinde 9 yıl boyunca birçok yiyeceği yemesinin yasak olduğunu söyleyerek, "Yediğim yemekler hep tatsız tutsuzdu. Ben Adanalıyım ve ben 9 yıldır bir tane bile Adana Kebap yiyemedim. Hep haşlanmış etle yemek zorunda kalıyordum. Şimdi ise ameliyattan çıktıktan sonra ilk işim acılı bir Adana Kebap yemek oldu.
Artık istediğimi yiyip içebiliyorum" diye konuştu.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

Annesine can borcunu ciğeriyle ödedi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.