• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'in Balıkçı Ablaları

İzmir'in Balıkçı Ablaları

13.02.2018, 09:51 Güncelleme Tarihi: 13.02.2018,09:54

'in Balçova ilçesinde, işlettiği restoranını kapatıp kardeşleriyle birlikte bir teknede “" ismiyle sardalya satmaya başlayan , balık ekmekte İzmirlilerin tercihi oldu

İzmir'de yaşayan Suna Güler, seneler önce işlettiği restoranı kapatıp bir tekne satın alarak, İnciraltı Sahili'nde, "Balıkçı Ablalar" ismiyle sardalya satmaya başladı. Teknede, ikisi Güler'in kardeşi olmak üzere 5 kadın çalışıyor.

Müşteriler, küçük boyutlardaki masa ve taburelerin üzerinde balıklarını yerken, birçok müşteri içeride çok sıcak bir ortam olduğunu belirtip, evlerindeymiş gibi hissettiklerini söylüyor.

Çevredeki esnaf, Balıkçı Ablalar'ın, İnciraltı'nda balık ekmek denince ilk akla gelen yerlerden olduğunu belirterek, Urfa'da yayın yapan yerel bir televizyon kanalının bir progragramının da balık ekmek kültürünü izleyicilerine yansıtmak için Balıkçı Ablalar'a geldiğini ve burada bir bölüm çektiklerini söyledi.

Müşterilerden çok olumlu tepkiler aldıklarını ve çalışanların kadın olması nedeniyle kendilerine her anlamda güvenildiğini belirten Güler, "Sadece sardalya satıyoruz çünkü birçok şey satarak lezzetten feragat etmektense, bir balık çeşidi sunup en iyisini, en lezzetlisini yapmayı tercih ediyoruz. Gelenlerin tepkilerinden de anladığımız üzere doğru bir tercih yapmışız" dedi.

DHA

İzmir'in Balıkçı Ablaları haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN