• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Zeynep için umut ışığı yandı

Zeynep için umut ışığı yandı

12.02.2018, 22:56

İzmir'in Tire ilçesinde, aşırı kilo ve sağlık problemleri nedeniyle çok istemesine rağmen bugüne kadar bir türlü anne olamayan 40 yaşındaki Zeynep Önder için umut ışığı yandı. Yeni Asır'ın haberinden sonra aile ile iletişim kuran İzmir İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri zaman kaybetmeden harekete geçti.

DEVLET SAHİP ÇIKTI

Yaşanan gelişmelerden sonra tekrar umutlanan aile, sorunlarını sayfalarına taşıyan Yeni Asır Gazetesi'ne teşekkür etti. İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin, yayınlanan haberden sonra kendisini cep telefonu ile aradığını ifade eden Zeynep Önder, "En kısa sürede yetkililerle Tire'de bir araya geleceğiz. Bebek sahibi olabilmem için ne gerekiyorsa yapılmasını istiyorum. Kalp hastası eşim Mustafa Önder (50) ile birlikte son derece sağlıksız koşullarda yaşıyoruz. Aşırı kilo, hipertansiyon, asabiyet, bel fıtığı ve hormonsal bozuklar gibi rahatsızlıklarım çocuk sahibi olmamı engelliyor. Çalışamadığımız için, Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın yardımlarıyla geçiniyoruz. Sosyal güvencemiz yok. Bebek sahibi olabilmek için gerekli tedavi masraflarını karşılayamıyoruz.
Her kadın gibi ben de anne olmak istiyorum" dedi.

NADİR UYSAL

Zeynep için umut ışığı yandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN