• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Emirdağ kültürüne 2 yeni eser

Emirdağ kültürüne 2 yeni eser

20.02.2018, 15:20 Güncelleme Tarihi: 20.02.2018,15:42

Emirdağlı yazar Ömer Faruk Yaldızkaya, Emirdağ kültürüne iki yeni eser kazandırıyor.

Eserlerden birisi, "Emirdağ Yöresi Türkmen Ağıtları", diğeri ise, "Emirdağ'da Lakaplar" olarak belirlendi. Önümüzdeki günlerde bu 2 yeni eser, Eskişehir'de dağıtılmaya başlanacak ve okurlarına kavuşacak. "Emirdağ Yöresi Türkmen Ağıtları" kitabının ilk baskısı, 1992 yılında yayınlandı ve bir çok akademisyen tarafından yayınlanan kitaplarda, dipnot ve kaynak olarak gösterildi. Ayrıca; İsviçre'de, Almanca yayınlanan Demos adlı dergide, Atatürk Kültür Merkezi tarafından çıkarılan Bilge Dergisi'nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan Atayurt'tan Anayurt'a Türk Dünyası adlı dergilerde tanıtım yazıları yayınlandı. Orta Asya, Balkanlar, Avrupa ve ABD'nin seçkin üniversitelerinde yerini aldı. İkinci ve genişletilmiş baskısı ise; Afyon Emirdağ Belediyesi Kültür Yayını olarak bastırıldı. Takdim yazısını, Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın'ın yazdığı kitapta Türk Halk Edebiyatının duayen hocalarından Prof. Dr. Saim Sakaoğlu tarafından kaleme alınan sunuş yazısı yer aldı.

Emirdağ kültürüne 2 yeni eser haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN