• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hayaline pedal basıyor

Hayaline pedal basıyor

06.03.2018, 20:37

İran’a gitmek için ülkesinden yola çıkan İtalyan kadın bisikletçi ’da bir gece konakladı. Muğlalıların misafirperverliğinden çok etkilenen Lazzareschi, “Hayatımda gördüğüm en sıcakkanlı insanlarla burada tanıştım” dedi

İtalya'dan 10 Eylül 2017'de bisikleti ile İran'a gitmek için yola çıkan Perla Lazzareschi (42), Türkiye ayağında Muğla'da ENVERÇEKO Derneği'nin Bisiklet Konuk Evi'nde bir gece konakladı.
Türkiye'de bulunmaktan çok mutlu olduğunu açıklayan İtalyan bisikletçi Perla Lazzareschi, "Hayatımda tanıdığım en sıcakkanlı insanlarla Türkiye'de karşılaştım. Yardımcı ve dostane davranışları çok hoşuma gitti" diye konuştu.

İPEK YOLU'NU GEÇECEK

Hayalinin ilk durağı olan İran'a vardıktan sonra yolculuğuna bir süre ara verecek olan Lazzareschi, İran'dan ikinci etap için start alacak ve İpek Yolu'nu takip ederek dünya turunu tamamlayacak. İtalya'nın sahil kenti Viareggio kentinden bisikleti ile yola çıkan Perla Lazzareschi, sırası ile Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Yunanistan ve Türkiye üzerinden İran'a geçecek. İtalyan kadın bisikletçi, bugüne kadar 4 bin kilometrenin üzerinde pedal çevirdiğini açıkladı. Ülkesinde yüzme hocalığı yapan Lazzareschi, "Bu tur benim büyük turumun bir parçası. İran'da turuma son vereceğim. Eylül ayında tekrar İran'a gelerek dünya turumun ikinci bölümüne devam edeceğim" diye konuştu.

"MUĞLA'YI TANITIYORUZ"

Menteşe'nin Gülağzı Mahallesi'nde uzun yol bisikletçilerin konaklama noktası olan 'Bisikletçi Konuk Evi'ni hizmete açtıklarını belirten Muğla Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği (ENVERÇEVKO) Başkanı Feridun Ekmekçi de, "Burası dernek ofisi olarak açıldı. Menteşe Belediyesi'nin destekleri ile bir bölümünü konuk evine çevirdik. Amacımız misafirlerimize kısa bir mola verdirmek. Bugüne kadar 13 bisikletçi ağırladık. Böylece Muğla bölgesinin tanıtımına da katkı sağlıyoruz" dedi.

Hayaline pedal basıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN