• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Çığlıkları unutmayacağım’

‘Çığlıkları unutmayacağım’

05.04.2018, 21:21

Geçtiğimiz pazar akşamı Yunanistan'ın Sakız Adası'ndan Çeşme'ye dönen Türk yolcular, bindikleri tekne fırtınaya yakalanınca korku dolu anlar yaşamıştı. Ön camı patlayan tekne su alırken, yolculardan biri ayağından yaralanmıştı. Hala şoktan çıkamayan yolculardan biri olan Filiz Talipoğlu, yaşadıklarını sosyal medyadan paylaştı.

'KESİĞE KAHVE DÖKTÜLER'

Talipoğlu, "Akşam Sakız dönüşü diye başlayacaktım ki dönüş kelimesine takıldım dönemiyorduk.
Denizin ortasında dev dalgalar, çocukların, hamile kadınların çığlıkları vardı. Tam kaptan sükunete davet ediyordu ki, büyük bir patlamayla on metrelik ön cam tuzla buz oldu. Çığlıkları asla unutamayacağım. Ayaklarımızın altından deniz geçiyordu ve ben, 'ölüm bu demek' diyordum. Bir anne oğul el ele 'hazırız' der gibiydi. İtalyan bir genç bacağından yaralanmış, kan revan içindeydi. Kahve döktüler kesiğe, ilk yardım yoktu" dedi.

ŞİRKET YETKİLİSİ KONUŞTU

Paniğin yaşandığı feribotun bağlı olduğu şirketin yönetim kurulu üyesi Kadir İnandı ise '9 kuvvetinde fırtınaya dayanacak feribotumuz o gün 5 kuvvette yola çıktı. Dalgalarla alakası yok, üsteki tabela cama düşünce yüksek ses doğal olarak paniğe neden oldu. Yolcular da korkarak can yeleklerini giydi. Bir sıkıntı olmadan Çeşme Limanı'na döndük. Sahil Güvenlik, Liman Başkanlığı dahil herkes durumdan haberdar edildi. Tutanaklar tutuldu' şeklinde açıklama yaptı.

KAHRAMAN DURAK

‘Çığlıkları unutmayacağım’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN