• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Deve güreşçilerini rahatlatan açıklama

Deve güreşçilerini rahatlatan açıklama

13.04.2018, 23:42

Aydın'da Adalet Bakanlığı tarafından hazırlandığı ve Bakanlar Kurulu'nun son toplantısında görüşüldüğü öne sürülen kanun tasarısına göre horoz dövüşleri ve deve güreşleri yapan ve yaptıranlara hapis cezası verileceği yönündeki haberlere deveciler tepki gösterdi. AK Parti Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz ise "Adalet Bakanlığı ile görüştüm. Deve güreşlerine hapis cezası verilmesiyle ilgili alt komisyonlarda dahil bir çalışma yok. Bu Ege, Marmara ve Akdeniz'de bir gelenek. Deve güreşine engel olacak düzenleme yapılması söz konusu olamaz" diye konuştu.

KAZIM YÖRÜKCE

Deve güreşçilerini rahatlatan açıklama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN