• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

En iyi İngilizceyi konuşmak için yarıştılar

En iyi İngilizceyi konuşmak için yarıştılar

16.04.2018, 23:54

Türkiye'nin 'En İyi İngilizce Konuşan' öğrencileri, Derece Koleji ana sponsorluğunda Solis Proje Fabrikası tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Best Contest Turkey Yarışması'nda belirlendi. İki gün süren yarışmanın açılışına, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nca İzmit Körfez Yarış Pisti'nde düzenlenen Şampiyonlar Şampiyonası'nda olması nedeniyle canlı bağlantıyla katılan Milli Sporcu ve Derece Koleji Başkanı Ümit Ülkü, öğrencilere başarılar diledi. Ülkü, nitelikli dil eğitiminin Derece Koleji'nin önceliği olduğunu söyleyerek, "Okul öncesi ve ilkokul İngilizce programı haftalık 10'ar ders saati ancak bu sayı 5'inci sınıfta 18 ders saatine ulaşıyor.
Yoğun yabancı dil programıyla çocuklarımızın orta öğretim İngilizce donanımına temel teşkil ediyoruz" diye konuştu. Ardından 'İş dünyası ve İngilizce' ile 'İngilizce Dil Eğitiminde Zorluklar ve Çözüm Önerileri' adlı paneller yapıldı.

KIZLARIN BÜYÜK BAŞARISI

Best Contest Turkey yarışmasında lise kategorisinde Buket Sılan Tuncer birinci, Ezgi Türer ikinci ve Fatma Dilara Akça üçüncü oldu. Üniversiteler kategorisinde birinciliği Melisa Avcı alırken, ikinci Doğa Tekin, üçüncü Keremcan Bayram oldu. Yarışma Direktörü Ahmet Veli Olgundeniz, Best Contest Turkey için 700'ün üstünde yarışmacı başvurusu alındığını belirterek ödülün dereceye giren ilk üç öğrenciye 5 yıldızlı tatil olduğunu söyledi.

En iyi İngilizceyi konuşmak için yarıştılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN