• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şehitlerin isimleri kütüphanelerde yaşayacak

Şehitlerin isimleri kütüphanelerde yaşayacak

22.04.2018, 23:24

Türkiye'de bir grup gönüllünün yurt genelinde 22 ay önce başlattığı ve imece usulü dayanışma sağlayarak büyüttüğü 'Şehit Kütüphaneleri' oluşumu, 48 tanesi Şırnak'ta olmak üzere 114 tane şehitlerin adını taşıyan kütüphane kurdu. Biri Trabzon Maçka'da teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ün adını taşıyacak olan 13 kütüphanenin daha kurulma çalışması da devam ediyor.

FARKINDALIK OLUŞACAK

Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Fırat Karaca'nın adı da kütüphanede yaşatılacak. Muş Korkut Anadolu Lisesi'nde, 3 Şubat'ta şehit olan Tankçı Uzman Onbaşı Karaca'nın adına kütüphane oluşturuldu. Okul Müdürü Necla Kırtan, şehidin Korkut nüfusuna kayıtlı olduğu için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

'DESTEK BEKLİYORUZ'

Afrin şehidi Karaca'nın adını yaşatmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Kırtan, "Şehit Karaca'nın yarım kalan hikayesini okulumuzda kütüphane açarak ve adını vererek yaşatmak istedik. Proje kapsamında sadece kitap bağışı kabul ediliyor, destek bekliyoruz.
Başta Afrin şehidimiz Karaca olmak üzere bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun" diye konuştu.

Şehitlerin isimleri kütüphanelerde yaşayacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN