• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Edremit canisinden şoke eden itiraf!

Edremit canisinden şoke eden itiraf!

03.05.2018, 10:55

Eski sevgilisi ’u yaralayan, 6 yaşındaki kızı Zeynep’i öldüren hâkim karşısına çıktı. 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen sanık, çocuğu öldürdüğü için pişman olduğunu söyledi

İstanbul'dan Balıkesir Edremit'e gidip, günlerce evini izleyerek rahatsız ettiği eski sevgilisi Zeliha Çeliksoy'u yaralayan, 6 yaşındaki kızı Zeynep'i öldüren Mehmet Salih Mumcu hâkim karşısına çıktı. Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen sanık, çocuğu öldürdüğü için pişman olduğunu söyledi. İstanbul'da birlikte yaşadığı Zeliha Çeliksoy'un kendisini terk etmesi üzerine barışmak için genç kadının üvey babasına ulaştığını ancak bu kişinin "Sen git evlen, Zeliha da evlenecek, bu iş bitti" dediğini söyledi. Edremit'e konuşmak için gittiğini ve Zeliha Çeliksoy'un kızını okula götürmek için evden çıkmasını beklediğini anlatan Mumcu şöyle devam etti: "Beni görünce bağırmaya başladılar, 'Bağırmayın konuşmak istiyorum' dedim. Bu sırada Zeliha'nın üvey babası Süleyman elini beline götürdü, ben de panik yaparak aracımdan silahımı aldım, rastgele ateş ettim. 'Zeliha'nın ölmemesinden dolayı üzgünüm' sözlerini ise sinirle söyledim."

'İŞKENCE YAPIYORDU'

Gazete Habertürk'ten Mahmut Acaröz'ün haberine göre olayda kızını kaybeden kendisi de ağır yaralanan Zeliha Çeliksoy ise "Saplantılı olduğu için beni zorla yanında tutuyordu. Sürekli şiddet uyguluyordu, baskılara dayanamayarak yanından ayrıldım. Saldırı sırasında kızımın üstüne kapandım. Bana da ateş etti ve belimden vurdu. Silah tutukluk yapmasa beni de öldürecekti" dedi. Mahkeme heyeti sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı 17 Temmuz'a erteledi.

Edremit canisinden şoke eden itiraf! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN