• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Aydın’da büyükşehir trajedisi!

Aydın’da büyükşehir trajedisi!

07.05.2018, 23:22

Aydın’ın İncirliova ilçesine bağlı Acarlar mahallesinde 70 yaşındaki dede ile 24 yaşındaki engelli torununun yağmurda yaşadığı çile, Aydın’da bir trajedi olarak gündeme geldi

Geçtiğimiz pazar günü yurt genelinde etkili olan yağmur, uzun zamandır altyapı çalışmalarının bitirilmediği Aydın'ın İncirliova ilçesi Acarlar mahallesinde hayatı adeta felç etti. Yetersiz altyapı yüzünden çamur deryasına dönen yollarda araçlar dahi ilerleyemezken, aniden bastıran yağmura yakalanan 70 yaşındaki dede Zekeriya Yoldaş ile 24 yaşındaki zihinsel engelli torunu Emrah Yoldaş bulundukları yerde mahsur kaldı.

SIRTINDA TAŞIDI

Uzun süre çaresizlik içinde kendilerini kurtaracak birilerini bekleyen dede ve torunu, yetkililere sitem etti. Saatlerce çevreden gelecek yardım bekleyen dede Zekeriya Yoldaş, daha sonra ilerleyen yaşına aldırış etmeden 24 yaşındaki zihinsel engelli torununu sırtına alıp güçlükle de olsa birlikte yaşadıkları evlerinin yolunu tuttu. Zekeriya Yoldaş'ın yaşadıklarına Acarlar mahalle halkı da isyan ederken, iş bilmezliğin kurbanı olduklarını ve aylardır mahallelerinde devam eden altyapı çalışmaları sebebiyle her yağmurda aynı problemi yaşadıklarını dile getirdi.

"GÖREVLERİNİ YAPSINLAR"

Aylardır altyapı çalışmasının bitirilemediğini, her yağmur yağdığında bu sıkıntıları yaşadıklarını ve çözümü noktasında da ASKİ'den yardım istediklerini dile getiren mahalleli, yetkililerin "Şu anda sizinle ilgilenemeyiz, en kısa sürede gelmeye çalışırız" diyerek telefonu kapattıklarını ama kimsenin gelmediğini belirtti. 70 yaşındaki dede Zekeriya Yoldaş da, yetkililere seslenerek, "Yetkili makamlarda oturanları görevlerini yapmaya davet ediyorum. Eğer yapamayacaklarsa bunu yapabilecek olan birileri o koltuğa oturmalı. Daire amirleri telefonlarına bile bakmıyor. İşçiler bizimle muhatap olmak istemiyor ve resmen dalga geçiyor. Burada elbette bir doğal afet olabilir, Allah'tan gelene kapımız açık ancak göz göre göre bizleri ölümle burun buruna getiriyorlar" diye konuştu.

"HAK ETTİĞİMİZ HİZMETİ ALAMIYORUZ"

Acarlar mahallesinin büyükşehir hizmetlerinden yeterince faydalanamadığından yakınan mahalle sakinleri, "Çamur deryasına dönen yollar nedeniyle dışarıya çıkmak istemiyoruz. Temel ihtiyaçlarımızı karşılamak adına bakkala dahi giderken artık korkar olduk. Geçen hafta yine bir çocuğumuz mahallede çamura saplandı ve zorla çıkardık. Yetkililer görevini yapamıyorsa bıraksın. Acarlar halkı bunları hak etmiyor" dedi.

Aydın’da büyükşehir trajedisi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN