• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çakal Carlos heykeli için 25 bin lira ödeme

Çakal Carlos heykeli için 25 bin lira ödeme

22.05.2018, 23:50

İzmirli heykeltıraş Dr. Ümit Yaşar Işıkhan'ın yaptığı, istihbarat örgütleri tarafından dünyanın en çok aranan adamı olarak ilan edilen ve hayatı filmlere konu olan Çakal Carlos'un büstü, Venezuela'daki müzeye giderken kargoda kayboldu. Heykeltıraş Işıkhan bunun üzerine kargo şirketi aleyhine dava açtı. İzmir 3. Tüketici Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına mağdur Ümit Yaşar Işıkhan, avukatı Fatma Seval Karabay ve Türkiye'deki kargo şirketinin avukatı Hatice Akkaş katıldı.

'MANEVİ KISMI EKSİK BULDUM'

Mahkeme, 'Çakal Carlos' büstü için kargo şirketinin Işıkhan'a 20 bin lira maddi, 5 bin lira da manevi tazminat ödemesine karar verdi. Işıkhan, 'Dönemin Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Çakal Carlos büstünün Devrim Müzesi'nde sergilenmesini istemişti. 2014 yılında kargo ile büstü, Hugo Chavez'in de mezarının bulunduğu Venezuela Devrim Müzesi'ne gönderdim. Ama büstün müzeye ulaşmadığı, kaybolduğu ortaya çıktı.
Bugün verilen kararda eksiklik olduğunu düşüyorum. Mahkeme maddi kısmını verdi ancak manevi kısmı eksik. Çünkü üretim sürecinin hazzını, duyarlılığını, hüznünü, kaygısını veremezsin' dedi.

Çakal Carlos heykeli için 25 bin lira ödeme haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN