• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yazık bu çocuğa!

Yazık bu çocuğa!

03.06.2018, 00:00

T., yanına çalışmak için girdiği eczacı S.K.H.’den çocuk sahibi oldu. Ancak 70 yaşındaki adam kabul etmediği için minik sağlık hizmetlerinden faydalanamıyor

Ankara'da ev işlerini yapsın diye işe aldığı 32 yaşındaki yabancı uyruklu kadından çocuk sahibi olduktan sonra bebeği kabullenmeyen, ancak DNA raporları ile yüzde 99.99 babası olduğu ortaya çıkan 70 yaşındaki eczacı S.K.H. son şans olarak Yargıtay'a gitti.

YÜZDE 99.99 BABASI

Yargıtay, zengin iş adamının 2,5 yaşındaki oğlu için ödediği bin 250 liralık nafakayı çok bulup 750 liraya indirirken, bebeğin öz babasının da S.K.H. olduğuna karar verdi. 2,5 yaşındaki bebeğin babasının nüfusuna geçemediği için doğduğundan beri hiçbir aşısının da yapılmadığını belirten ailenin avukatı Varol Turbay, "Türkiye'de geçici oturma izni bulunan Süheyla T. yabancı uyruklu vatandaş olması nedeni ile oğlu Ediz buradaki sağlık hizmetlerinden faydalanamıyor. DNA raporları ile babası olduğu kanıtlanan S.K.H. ise eczacı. Ancak oğlu Ediz, babasının kendisini benimsememesinden ve itirazından kaynaklı bürokratik işlemlerden dolayı şu an aşılarının hiçbirini olamıyor. Yargıtay'ın en kısa zamanda kararı onaylamasını istiyoruz" dedi.

Ortada kalan küçük çocuğun dramını görenler ise, 'Yazık değil mi bu çocuğa? Ne aşı olabiliyor, ne de sağlık hizmeti alabiliyor. Mutlaka sahip çıkılmalı' dediler

METİN BURMALI

Yazık bu çocuğa! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN