• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Türkiye’de ‘atık’ tarih olacak

Türkiye’de ‘atık’ tarih olacak

06.06.2018, 00:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, himayesinde yürütülen Sıfır Atık projesi kapsamında 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Beştepe Kültür Merkezi'nde 'Atıktan Sanata' sergisinin açılışını yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile öğrencilerin de katıldığı açılışta, çeşitli hurda ve atıklar ile yapılmış sanat eserleri sergilendi. Bunun çok uzun yıllardır düşlediği bir hayal olduğunu ifade eden Emine Erdoğan, "Herkesin sıfır atığa eğilmesi, hassasiyet göstermesi, ev hanımlarından iş adamlarına kadar 7'den 70'e herkesin el atması beni çok mutlu etti. Sağlıklı sebze ve meyvelerin üretildiği, çocuklarımızın sağlıklı bir çevrede yetiştiği bir Türkiye için bu çok önemli" dedi. Bakan Özhaseki'den de atığı komposta dönüştüren makinelerin bir an önce evlere dağıtılmasını isteyen Erdoğan, "Bu işi çözeceğimiz yer orası, atık evlerde dönüştüğü anda Türkiye ciğerleri yaşamla dolan, sıfır atıklı bir cennete dönüşecek" diye konuştu.

TÜLAY CANBOLAT

Türkiye’de ‘atık’ tarih olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.