• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İtfaiyeci olmak için kamyon ehliyeti aldı

İtfaiyeci olmak için kamyon ehliyeti aldı

07.06.2018, 00:00

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencisi Merve Aydın (21), hayalindeki itfaiyecilik mesleğini yapabilmek için kamyon ehliyeti aldı. Merve, önce yazılı sınavı, ardından da direksiyon sınavını başarıyla tamamladıktan sonra C sınıfı ehliyet almaya hak kazandı.İtfaiye teşkilatında çalışmak istediğini belirten Merve Aydın, "Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü'nden bu yıl mezun oluyorum. Bölümümü çok seviyorum. Hastane ve AFAD'da da çalışabiliyoruz ama ben itfaiye teşkilatına girmek istiyorum. İtfaiyede çalışmak için C sınıfı ehliyete sahip olmak gerekiyor. Onun için kursa yazıldım ve ehliyetimi aldım" dedi.

İtfaiyeci olmak için kamyon ehliyeti aldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.