• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Milyon dolarlık yatlar Ege’ye demir attı

Milyon dolarlık yatlar Ege’ye demir attı

08.06.2018, 23:28

Ege’nin eşsiz güzellikteki koyları, dünyanın ünlü işadamlarının yanı sıra, Arap şeyhlerinin de milyon dolarlık yatlarıyla uğrak yeri oldu

Katar Emiri Şeyh Hamid Bin Halife El Tani ve Birleşik Arap Emirlikleri Kurucusu Zayid Bin Sultan El Nehyan'ın oğlu Şeyh Abdullah Bin Zayed Al Nahyan bir servet olan lüks yatlarıyla Çeşme ve Fethiye'ye demir attı.

3 MİLYONLUK YAKIT ALDI

Çeşme'ye gelen Katar Emiri Şeyh Hamid Bin Halife El Tani'nin, dünyanın en büyük yatları sıralamasında 8'inci olan lüks motor yatı 'Al Mirqab', 133 metre uzunluğunda, 19.50 metre genişliğinde ve 9 bin 518 groston ağırlığında. Lüks yat, yakıt ikmali için İzmir'in Çeşme ilçesi Ulusoy Limanı'na demirledi. 289 milyon dolar değerindeki lüks yat yaklaşık 3 milyon lira değerinde yakıt aldı.

UZUNLUĞU 115 METRE

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) kurucusu Zayid bin Sultan el-Nehyan'ın oğlu Şeyh Abdullah Bin Zayed Al Nahyan mega yatı, ile Muğla'nın Fethiye ilçesine geldi. Cayman bayraklı "Pelorus" isimli 115 metre uzunluğundaki dev yata Aliağa Rafinerisi'nden getirilen tankerlerle 204 bin litrelik yakıt ikmali yapıldı. Yaklaşık bir milyon lira değerinde akaryakıt alan yata, yiyecek ve içecek de yüklendi. Dubai'den geldiği belirtilen dev yatta Zayed Al Nahyan'ın olup olmadığı konusunda bilgi verilmedi.

ERDAL ÇARBOĞA / ERDOĞAN CANKUŞ

Milyon dolarlık yatlar Ege’ye demir attı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN