• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dülger’e uluslararası inşaat ödülü

95 ülkede 7 bin 500’den fazla üyesi olan ’ın, sektörün Oscar’ı olarak kabul edilen ’ne layık görüldü. Madrid’de düzenlenen törende ödülü Dülger İnşaat Genel Müdürü Erdem Cotur aldı

Dülger’e uluslararası inşaat ödülü

10.06.2018, 00:00

Dülger İnşaat, dünya çapında 95 ülkede 7 bin 500'den fazla üyesi olan Global Trade Leaders Club tarafından, sektörün Oscar'ı olarak kabul edilen Uluslararası Yapı Ödülü'ne layık görüldü. Ödülü İspanya'nın başkenti Madrid'deki törenle alan Dülger İnşaat Genel Müdürü Erdem Cotur, "Kalitemizin uluslararası çalışan bir kurum tarafından teyit edilmesi memnuniyet vericidir" dedi. Küresel Ticaretin Liderleri Kulübü (Global Trade Leaders Club) bu yıl çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren uluslararası şirketler kapsamında, 4 farklı kategoride 23'er firmaya yönelik değerlendirme yaptı. Kulüp, inşaat kategorisinde İzmirli Dülger İnşaat'ı bir yıl boyunca incelemeye alarak çalışmalarını değerlendirdi. Dülger İnşaat'ın bugüne kadar tamamladığı ve devam eden projelerini, kullandığı teknolojiyi, prefabrik yapı sistemlerini, iş güvenliğinden hizmet kalitesine kadar tüm aşamaları bu çalışmada mercek altına alındı.

OYLAMA SONUCUYLA KAZANDI

İş ortaklarıyla, müşterileriyle, çalışanlarıyla ve Dülger İnşaat'ın bağlı bulunduğu sivil toplum kuruluşlarıyla görüşüldü. Bu mercilerden gelen geri bildirimlerle bir puanlama yapılarak ödüle aday gösterildi. Aday firmalar arasından ödülü almaya hak kazanan firmalar, dünya çapındaki 95 ülkede 7 bin 500'ü aşkın kulüp üyesinin oylamaları sonucunda belirlendi. Yapılan değerlendirmede, ürettiği kaliteli yapılar ve yüksek standartlı hizmetiyle göz dolduran Dülger İnşaat, sektörün Oscar'ı olarak kabul edilen Uluslararası Yapı Ödülü'ne (International Construction Award) layık görüldü. İspanya'nın başkenti Madrid'deki törende Dülger İnşaat Genel Müdürü Erdem Cotur, ödülü Küresel Ticaretin Liderleri Kulübü Genel Sekreteri Recardo Rose'un elinden aldı.

KALİTELİ VE HIZLI ÜRETİM

Törende sunum yapan Cotur, 22 yıldır inşaat sektöründe hizmet verdiklerini, bugüne kadar başta endüstri yapıları olmak üzere alışveriş merkezi, eğitim yapıları, kampusler, tarımsal yapılar, turizm yapıları gibi bin 200 tesisin inşaatını tamamladıklarını belirtti. Cotur, halen taahhütlerinde devam eden 24 farklı inşaat projeleri olduğunu, prefabrik betonarme ile daha kaliteli, daha hızlı, daha ekonomik yapılar ürettiklerini ifade ederek Dülger İnşaat'ın vizyonunu "Biz ulusal ve uluslararası yasa ve yönetmelikleri, teknoloji sayesinde geliştirilmiş inovasyonları takip ederken, kendi sektör ve çekirdek iş kolumuzdaki bilgimizi genç ve canlı tutarız" sözleriyle anlattı.

YENİ BİR DEVİR BAŞLADI

Ödülün yanısıra Küresel Ticaretin Liderleri Kulübü üyeliğine yönelik sertifikaya da sahip olan Dülger İnşaat Genel Müdürü Cotur, "Bu ödül Dülger için yeni bir devrin başlangıcıdır ve inovasyon orijinli yapı üretme kültürümüzün yakın gelecekte bizi taşıyacağı uluslararası standardı işaret etmektedir" diye konuştu.

DÜNYAYA İZMİR'İ ANLATTI

Alınan ödül için hem çalışanlara hem de paydaşlara teşekkür eden Cotur, "Bizi bu seçkin noktaya taşıyan devinim, 22 yıldır tüm paydaşlarımızla ve iyi eğitimli çalışma arkadaşlarımızın üstün katkıları ile sonuç getirdi ve bunun için tüm paydaşlarımız ve çalışanlarımıza destek ve özverilerinden dolayı şükran borçluyuz" dedi. Cotur, konuşmasında özellikle İzmir ve İzmir'in gelişimine de dikkat çekti. Gelişen metropoller arasında İzmir'in 2. sırada yer aldığını, dünyanın en güzel şehri olduğunu söyleyen Cotur, 7 bin 500 firmanın temsilcilerinin bulunduğu salonda İzmir'in sanayi gücünü, lojistik potansiyelini, bin yılları aşan ticaret kültürünü, Efes'i, Meryem Ana'yı ve Çeşme'yi tanıtarak İzmir adına turizm elçiliği de yaptı.
Sunumunda İzmir'e özellikle yer verdiğini, dünyanın dört bir yanından gelen firma temsilcilerine İzmir'i anlattıklarını söyleyen Cotur, "Ülkemizin ve şehrimizin eşsiz özelliklerinden bahsetmeyeceğimiz bir sunum biraz eksik kalırdı" dedi.

Dülger’e uluslararası inşaat ödülü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA