• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Boğulmak üzere olan kadını belediye başkanı kurtardı

Boğulmak üzere olan kadını belediye başkanı kurtardı

03.07.2018, 16:45

Belediye Başkanı , denizde boğulmak üzere olduğunu fark ettiği yaşlı kadının yanına yüzerek gidip hayatını kurtardı

Alınan bilgiye göre, Muğla'nın Bodrum ilçesi Ortakent-Yahşi sahilindeki evinin önünde oturan Mehmet Kocadon ve ağabeyi Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, sahilden biraz açıkta su üzerinde hareketsiz biri olduğunu fark etti.

Kocadon, hızla yüzerek yardıma ihtiyacı olduğunu düşündüğü bu kişinin yanına ulaştı. Baygın haldeki yaşlı kadını vücudundan tutup yüzerek sahile getiren Kocadon, ağabeyinin de yardımıyla kadını sudan çıkardı.

Burada ilk müdahalesi yapılan ve 85 yaşındaki Keriman Tanrıkulu olduğu anlaşılan yaşlı kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yaptığı açıklamada, ağabeyi Mahmut Serdar Kocadon ve misafirleriyle sahilde otururken olayı fark ettiğini, tereddüt etmeden denize koştuğunu söyledi.

Durumu ağır olan kadının hayata döndürüldüğünü anlatan Kocadon, "Sudan çıkarttığımızda baygın vaziyetteydi. Nefes almıyordu. Karnına ve sırtına vurduk, ağzından köpükler geldi. Sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası hastaneye kaldırıldı. Durumunun iyi olduğunu öğrendik. Bu bizi oldukça mutlu etti." diye konuştu.

AA

Boğulmak üzere olan kadını belediye başkanı kurtardı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN