• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çuval çilesi bitiyor

Çuval çilesi bitiyor

07.07.2018, 23:40

19 yıl önce kas hastalığına yakalanan eşini, üzerine oturttuğu çuvalı çekerek taşıyan Hüseyin Kurt’a yardım eli uzatan Belediye Başkanı , aileye en iyi akülü arabanın alınacağını söyledi

FATİH ŞENDİL

Balıkesir'de 19 yıl önce yakalandığı kas hastalığı nedeniyle yürüyemeyen ve bir akülü arabası olmadığı için eşi tarafından çuvalla taşınan Fatma Kurt'un (54) çilesini Yeni Asır'da okuyan Balıkesir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "Kurt çiftine en iyi akülü araba alınacak" diye konuştu.

'ZİYARET EDECEĞİM'

Yeni Asır'a konuşan Fatma Kurt, kas hastalığı nedeniyle yürüyemediğini, kendisini eşinin her yere taşıdığını söylemişti. Hüseyin Kurt da, "Eşimi bir çuvalın üzerine oturtup taşıyorum. Hastaneye ise açık kasası bulunan motosikletimle götürüyorum. Akülü arabamız yok. Yetkililerden yardım bekliyoruz" demişti. Kurt çiftinin haberini okuyunca devreye giren Balıkesir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "Ankara'dayım. Bürokratlarıma, aileye en iyi akülü arabanın alınması için talimat verdim. Dönünce hemen Kurt çiftini ziyaret edeceğim. Haberi Yeni Asır'da okuyunca çok üzüldük. Daha önce bize gelselerdi, hemen zaten akülü araba alınırdı. Benim için belediyecilik anlayışı, vatandaşa yakın olmak, onlara dokunmak, onlarla aynı duyguları yaşamak. Yeni Asır'a bu duyarlı haberciliği için teşekkür ederim" dedi.

Çuval çilesi bitiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN