• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Nebiha hayatını kaybetti

Nebiha Deprem hayatını kaybetti

11.07.2018, 19:18

İzmir'de sahipsiz, şiddet görmüş, güçten düşmüş hayvanların bakımlarını sürdürmek amacıyla Doğa ve Hayvanları Sevenler Derneği'ni kuran, hayvan dostu Nebiha (65) akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi

Doğa ve Hayvanları Sevenler Derneği (DOHAYDER) Başkanı Nebiha Deprem, bugün sabah saatlerinde, iki yıldır akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

Deprem, Hatay semtindeki Murat Reis Camisi'nde ikindide kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Deprem'in kızı Arda Safkan ve 4 yaşındaki torunu İzmir ile birlikte hayvanseverler, dernek için çalışan gönüllü anneler ve tüm sevenleri katıldı.

Menderes ilçesi kırsal Deliömerli Mahallesi yakınında, 14 yıl önce Şopen Gazi Hayvan Barınağı'nı kuran DOHAYDER Başkanı Nebiha Deprem, ilk olarak 60 sokak hayvanının gönüllü olarak bakımını üstlenmişti.

Deprem'in koruma altına aldığı köpek sayısı zamanla 2 bin 500'e çıkmıştı.

DHA

Nebiha Deprem hayatını kaybetti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN