• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Engelli milli sporcuya babasından ikinci hayat

Engelli milli sporcuya babasından ikinci hayat

17.07.2018, 23:11

Doğumsal omurilik gelişim bozukluğu Spida Bifida nedeniyle yürüme yetisini kaybeden 18 yaşındaki Milli Sporcu Gürkan Taş, babasından alınan böbrekle yeniden hayata tutundu. Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde Beşiktaş RMK Marine'de forma giymesinin yanı sıra Milli Takım'da da Türkiye'yi temsil eden Taş, 12 yaşında tanıştığı basketbolda sayısız başarıya imza attı.

"EVDE OTURMASINLAR"

Böbrek rahatsızlığı zamanla ilerleyen Taş, babası Güven Taş'tan alınan böbreğin Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi'nde nakledilmesiyle yeni bir hayata başladı. 22 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Basketbol Genç Milli Takımı'nda forma giyen Taş, artık sahalara döneceği günü bekliyor.

"Engell ile r evde oturmamalı" diyen Taş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bazıları var hiç evden çıkmıyor, dışarı çıkmaya utanıyor. Ama böyle bir şey yok. Her şeyi istedikleri gibi yapmalılar. Tabii aileleri de destek olmalı onlara." Gürkan Taş'ın annesi Handan Taş da oğlunun 14 yaşında milli takıma seçildiğini dile getirerek, duygularını şöyle aktardı: "İlk defa ismini televizyonda '4 numara Gürkan Taş' diye duyunca sevinçten ağladım. Kimse çocuğunu eve kapatmasın, ilgi alanına göre bir branş bulsun."

Engelli milli sporcuya babasından ikinci hayat haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN