• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Selahattin bebek ‘yanlış iğne’ kurbanı

Selahattin bebek ‘yanlış iğne’ kurbanı

17.07.2018, 23:28

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde yaşayan Mükerrem İnece, sağlık merkezinde 2 yaşındaki oğlu Selahattin Küçükoğlu'na yanlış iğne vurulduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. İğne olduktan sonra oğlunun bacağında ve kafasında şişlik oluştuğunu belirten anne İnece, "5 aydır oğlumla birlikte hastanede perişan haldeyiz" dedi. Özel bir kız öğrenci yurdunda güvenlik görevlisi olarak çalışan ve bir yıl önce eşinden ayrılan Mükerrem İnece, oğlunu yüksek ateş şikayetiyle sağlık merkezine getirdi. Nöbetçi doktor T.C, boğaz çubuğuyla baktıktan sonra çocuğun enfeksiyon kaptığını söyleyip 10 adet iğne yazdı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İğneleri vurulan küçük çocuğun bacağında şişlik meydana gelirken anne İnece, ihmal olduğunu savunarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Oğlunun, yapılan yanlış iğne nedeniyle ayağında ve kafasında yaralar çıktığını ve 5 aydan beri hastanelerde tedavi gördükleri belirten İnece, "Çocuğun hem bacağından hem de kafasından örnekler alındı tahlil sonucunu bekliyoruz. Şişliklerin tamamı belki de ameliyatla alınacak. 5 aydan beri hastanelerdeyiz. Bu sürede hem maddi, hem manevi anlamda çöküntü yaşadık" dedi. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise kuruma herhangi bir şikayetin olmadığını, konuştu.

KAZIM YÖRÜKÇE

Selahattin bebek ‘yanlış iğne’ kurbanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN