• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Önce ayağa kalktı sonra patron oldu

Önce ayağa kalktı sonra patron oldu

23.07.2018, 00:00

Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan yüzde 50 bedensel engelli 26 yaşındaki Şerife Yılmaz Çelen, İŞKUR sayesinde tıbbi malzeme satış merkezi açarak kendi işinin patronu oldu. Azmiyle örnek olan Çelen, kendisi gibi engellerine boyun eğmeyip iş sahibi olmak isteyen engelli vatandaşlara da ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor. Çocukken yakalandığı omurilik iltihabı hastalığı sonucu bacaklarına giden sinirler zedelenen Şerife Yılmaz Çelen, yatağa mahkum oldu. Bacaklarını hissetmeyen ve yürüyemeyen Çelen, yoğun bir fizik tedavi süreci ve kendine özel yapılan cihazlar ile tekrar ayağa kalmayı başardı.

HİBE DESTEĞİ ALDI

Baston yardımıyla ayakta durabilen ve kimseye ihtiyaç duymadan yaşamını sürdüren Çelen, tıbbi medikal malzeme satan eşi Kubilay Çelen'e yardım ederken eşinin mesleğine ilgi duydu. İŞKUR'un engellilere verdiği hibe desteği verdiğini öğrenen Çelen, başvuru yaparak girişimcilik eğitimi aldı. Çelen, İŞKUR'un verdiği 28 bin liralık hibe sayesinde tıbbı malzeme satış merkezi açarak iş kurma hayalini gerçekleştirdi. Hasta yatağından azmiyle ayağa kalkarak patronluğa uzanan Çelen, engelli vatandaşlara da örnek oluyor.

KAZIM YÖRÜKCE (AYDIN)

Önce ayağa kalktı sonra patron oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.