• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kaçak kiralık!

Kaçak kiralık!

26.07.2018, 22:55

Başkanı , ’te bulunan beşte dört hisse sahibi olduğu arazide iddiaya göre diğer hisse sahibi ’dan habersiz ruhsatsız yapılar yaptırıp kiraya verdi. Durumu görünce şoke olan Akyol, hukuk mücadelesi başlattı

CHP İzmir Eski İl Başkanı Kemal Karataş, hisse ortağıyla davalık oldu! İddiaya göre Karataş, İzmir Urla Özbek'te bulunan beşte dört hisse sahibi olduğu arazide diğer hisse sahibi Murat Akyol'dan habersiz ruhsatsız yapılar yaptırıp kiraya verdi. Akyol, gördüğü manzara karşısında şok yaşadı.

'BELEDİYE GÖZ YUMUYOR'

Akyol, "'Beşte biri bana ait olan 27 dönüm araziyi yıllarca istediği gibi kullanmış. Kaçak yapılardan kira geliri elde ediyor.
Yapıların kaçak olduğunu belediyeye şikayet ettim ve yapılar sözde mühürlendi. Ama hala aktif şekilde kullanılıyor. Urla Belediyesi duruma göz yumuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne de şikayette bulundum, onlar da hiçbir şey yapmadı. Dava açtım fakat 30 gün içerisinde başvuruda bulunmam gerektiğini bilmediğim için davayı kaybettim. İtiraz ettim ve konu Yargıtay'a taşındı, yasal olarak hakkımı aramaya devam ediyorum" ifadelerini kullandı. Araziye ruhsatsız 6 tane dükkanın inşa edildiğini ve bunların kiraya verildiğini belirten Akyol, "İstanbul'da yaşadığım için araziyi görmüyordum. Geldiğimde karşılaştığım manzara; resmi tapusu olan arazimde bana sorulmadan, haber verilmeden dükkânlar yapılıp kiralanmış olması" şeklinde konuştu.

CEZAYA ORTAK EDİLDİ

Geçtiğimiz Ocak ayında Urla Belediyesi'nin aldığı encümen kararında 33 bin 500 lira ceza kesildiğine dikkat çeken Murat Akyol, "Kaçak yapıların olduğunu belediyeye gidip bizzat ben şikâyet ettim ama cezanın beşte biri de bana kesildi" dedi.

NİDA ALADAĞ

Kaçak kiralık! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN