• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Samira inat için dans ediyor

Samira inat için dans ediyor

27.07.2018, 22:59

Annesi Gül Hüseyinova ve ağabeyi Samir Hüseyinova ile birlikte 3 yıl önce Azerbaycan'dan Manisa'ya gelen Samira Hüseyinova, protez bacak kullananların da dans edebileceğini gösterdi. Yaklaşık 1 aydır Manisa Dans Akademisi'nde Latin Dansları eğitimi alan Samira, dansla engellerin aşılabileceğini kanıtladı.

VİDEOSUNU PAYLAŞACAK

Eşinden ayrı iki çocuğuyla birlikte yaşayan Gül Hüseyinova, Samira'nın doğuştan sağ bacağının sol bacağından kısa olduğunu, geçirdiği birkaç ameliyattan sonra olumlu sonuç alınmayınca protez takıldığını anlattı. Kızının protez bacağıyla kendi başına her işini yapabildiğini dile getiren Gül Hüseyinova, "Resim çiziyor, yüzmeye gidiyor. Şimdi de tutkusu olan dansa başladı. Kimseye muhtaç değil" dedi. Anne Gül Hüseyinova, kızının, bir internet sitesinde okuduğu 'Protezliler dans edemez' yorumundan sonra dansa tutkusunun başladığını söylerken, "Yazıya büyük bir tepki verdi. 'Neden böyle bir şey yazıyorsunuz. Protez kullanan insanlar var. Onları neden hayata küstürüyorsunuz. Onlar da dans edebilir' diye yanıt yazdı. Bu cevabı internette okuyan İstanbul'daki bir dans hocası, 'Samira sen dans et. Videonu paylaş. Ben o videoyu her yerde paylaşacağım. Görsünler ki protezliler de dans edebilir' diye cevap yazdı. Kızımın cevabını Amerika'da dansla uğraşan eski bir kadın milletvekili de okumuş. O da 'Sen videonu çek. Videonu hem kendi sosyal kanalımda hem de birçok sosyal medyada paylaşacağız ve tüm dünya engellilerin de dans edebileceğini görecek' cevabını verdi" diye konuştu. Hüseyinova, "Kızım bu cesaretle dans etme kararı aldı. Kızımın protezi olması nedeniyle, bizi kabul etmeyen dans akademileri oldu. Manisa Dans Akademisi ise, bizi kabul edebileceklerini söyledi. Kızımla dans eğitimi alıyoruz" dedi.

Samira inat için dans ediyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN