• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tuğçe hayata tutundu

Tuğçe hayata tutundu

27.07.2018, 22:57

’da babasının gerçekleştirdiği ve 5 kişinin öldüğü katliamda yaralanan , hayati tehlikeyi atlattı. Kalbi 7 kez durduktan sonra yaşama tutunan ve gözlerini açan Duran’ın ilk sözleri “Annem iyi mi?” oldu

Nazilli ilçesi İstiklal Mahallesi'nde 20 Temmuz günü Mustafa Duran'ın pompalı tüfekle yaptığı katliamda 5 kişi ölmüş 4 kişi de yaralanmıştı. Cani baba Mustafa Duran, kızı Tuğçe Duran'ı vurarak ağır yaralamıştı. Olayın ardından Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve kalbi 7 kez duran Tuğçe Duran'ı Anastezi Uzmanı Dr. Onur Yeşildağ yaptığı müdahalelerle hayata bağladı.

YOĞUN BAKIM TEDAVİSİ

Genç kızın sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Dr. Yeşildağ, "Ağır yaralı olarak Nazilli Devlet Hastanesi'ne getirilen Tuğçe Duran, 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alındı. Hastamız acil olarak ameliyathaneye alınarak tedavi altına alındı. Hastanemizde acil müdahale ekibi oluşturuldu. Hastanemiz bünyesinde görevli anastezi teknisyenleri, ameliyathane hemşireleri ve Genel cerrahi uzmanlarımızdan Opr. Dr. Lütfi Dalkılıç, acil olarak evinden gelen Opr. Dr. Alptekin Memiş, ort. Uzmanı Opr. Dr. Günhan Turhan tarafından ameliyatı gerçekleştirildi" dedi.

KALBİ ÇALIŞTIRILDI

Talihsiz genç kızın takibini ise kendisinin yaptığını aktaran Onur Yeşildağ, "Hastamızın ameliyatı sırasında 7 kez kalbi durmasına rağmen kalbi çalıştırıldı. Hastanemizin yoğun bakım ünitesinde tarafımızdan takibi yapılan hastamız Tuğçe Duran 3 gün sonra solunum cihazından ayrılarak kendisine gelerek bilinci açıldı" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

Tuğçe hayata tutundu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN