• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'' polisten kaçamadı

'Basık çocuk' polisten kaçamadı

03.08.2018, 11:34

Konya’da bir otomobile “dur” ihtarında bulunan polis ekipleri, kaçan sürücüyü kovalamaca sonucu yakaladı. Durdurulan ve ön camında "" yazan modifiyeli eski model otomobilin plakasındaki rakamın bant ile değiştirildiği tespit edildi

Edinilen bilgiye göre, devriye gezen polis ekipleri, araç ile plakası uyuşmayan otomobile "dur" ihtarında bulundu. Sürücünün "dur" ihtarına uymayarak kaçmaya başlaması üzerine kovalamaca yaşandı. Kaçan aracı durdurmak için çok sayıda polis ekibi de bölgeye sevk edildi. Kısa süren kovalamacanın ardından modifiyeli olan ve ön camında "Basık Çocuk" yazan otomobil, polis ekipleri tarafından durduruldu.

PLAKASINI CEZA YEMEMEK İÇİN DEĞİŞTİRMİŞ

Araçtan indirilerek etkisiz hale getirilen sürücü A.G'nin (20) üzerinde ve araçta arama yapıldı. Polisin "Neden kaçtın?" sorusu üzerine sürücünün, "Abi korktum kaçtım. Annem sinir hastası, benim amcam da polis" diyerek kendini savunmaya çalışması dikkat çekti.

Bant ile kapatıldığı anlaşılan aracın plakasının 42 BS 038 olduğu tespit edildi. Sürücü A.G'nin korkarak polisten kaçtığını, plakasını ise aracının geçtiğimiz günlerde yediği trafik cezası sebebiyle değiştirdiğini söylediği öğrenildi.

Sürücüye "hız ihlali", "kırmızı ışıkta geçmek", "dur ihtarına uymamak", "trafiği tehlikeye düşürmek"ten yaklaşık bin lira para cezası kesilirken, araç da trafikten men edildi.

Sürücü A.G., işlemlerin ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

'Basık çocuk' polisten kaçamadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN