• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çerçioğlu kreş kapattı

Çerçioğlu kreş kapattı

16.08.2018, 23:15 Güncelleme Tarihi: 17.08.2018,00:41

, borç gerekçesiyle Nezihe Aksu Kreş ve ’ni mühürledi. Yazın 40, kışın 120 çocuğun eğitim gördüğü kreşte, minikler ve aileleri ortada kaldı

Aydın'da Efeler Ramazan Paşa Mahallesi'nde hizmet veren Nezihe Aksu Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatıldı. Kapısına kilit vurulan binanın anahtarları da değiştirilince, öğrenciler ve personel sokakta kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kreşin kapatılma gerekçesinin 5 yıldır kira ödenmemesi ve 300 bin liralık kira borcu olduğunu iddia etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Kreş Müdürü Rasime Çebişçi ise, iddiaların gerçek olmadığını söyledi.

ÜCRET İSTEMEDİLER

2011 yılından 2017 yılına kadar kendisinden ücret talep edilmediğini, şimdi ise belediyenin 133 bin lira kira bedeli çıkardığını ifade eden Cebişçi, "2017 yılında, beş yıl öncesine yönelik ecrimisil çıkarılıyor. Burada 133 bin liralık bir kira bedeli çıktı. Elimde deliller var. Şu an kreş kilitli olduğu için alamıyorum. Ben de bu rakamın çok fazla olduğunu, kreşin kamuya hizmet ettiğini ve vakıf olduğu için sosyal geliri düşük vatandaşlara hizmet verdiğimizi söyledim. Bunun taksitlendirilmesini talep ettim. Bana 'tamam' dediler. Daha sonra dilekçe yazdım ancak dilekçemin karşılığı gelmedi" dedi.

YALAN SÖYLÜYORLAR

7 yıl boyunca tüm yasal işlemlerini eksiksiz gerçekleştirdiğini anlatan Cebişçi, "2011 yılından itibaren geçen 7 yıl zarfında ben su abonesi olmuşum. Vergilerimi ödemişim. Ruhsatımı almışım. Sen o zaman neredeydin? Neden bana talepte bulunmadın? İcrayla gelip bana 10 gün müddet verdiler. Kreş gibi bir mekan 7 günde nasıl taşınır? Sürenin 1 dönem daha uzatılmasını istedim ama kabul etmediler. Yalan söylüyorlar. 300 bin liralık bir borç yok. 'Zemin belediyenin, çık' diyorlar. Pazartesi günü 4 defa belediyeye gittim ancak muhatap bulamadım" ifadelerini kullandı.

'HANİ ÇOCUKLARI SEVİYORDUN!'

Kreşte 5 aylık bebeklerin bulunduğunu ve velilerin mağdur olduğunu dile getiren Kreş Müdürü Çebişçi, "Belediye başkanının iki dudağının arasındayız. Bana eziyet ettiği gibi velilere ve çocuklara da eziyet ediyor. Hani sen çocukları çok seviyordun? Aydın dostu, kadın dostuydun? Sen kadınları kapının önüne attın. Bugün biri işe gidemedi, kucağında bebeğiyle ağladı" dedi.

ÜMİT ÖZMEN

Çerçioğlu kreş kapattı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN