• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Kreşimizi aç Çerçioğlu!'

'Kreşimizi aç Çerçioğlu!'

19.08.2018, 00:00

Aydın'da kira borcu ödenmediği gerekçesiyle CHP'li Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatılan kreşte çocukları eğitim gören anneler, belediyenin önünde Başkan Özlem Çerçioğlu'nu protesto etti. Çerçioğlu'na seslenen anneler, "Madem çocuk ve kadın dostusun, kreşimizi aç. Çocuklarımızı mağdur etme Çerçioğlu" ifadelerini kullandı.
Efeler'deki Nezihe Aksu Kreş ve Gündüz Bakım Evi, CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatıldı. Belediye tarafından 300 bin liralık kira borcu ödenmediği gerekçesiyle kapısına kilit vurulan kreşte eğitim gören çocukların anneleri, önceki gün Büyükşehir Belediye binasının önünde toplandı

MUHATAP BULAMADILAR

Kreşin kapatılması ile hem çocukların hem annelerin hem de personelin mağdur olduğunu kaydeden Nezihe Aksu Kreş ve Gündüz Bakım Evi Müdürü Rasime Çebişçi, "Özlem Çerçioğlu ile görüşmek istedik ancak görüşemedik. Bize süre verilmesini istiyoruz ancak şu ana kadar muhatap bulamadık. Sayın Çerçioğlu; bilbordlarda reklamlarınız var, çocukları ve kadınları seviyorsunuz.
Personelimi bayramdan önce işsiz bırakmaya hakkınız var mı? dedi.

"ETKİNLİKLERİMİZİ BURADA YAPACAĞIZ"

Kapıda kaldıklarını dile getiren Nezihe Aksu Kreş ve Gündüz Bakım Evi Müdürü Rasime Çebişçi, "Bayramdan sonra belediye binası önünü kreş mekanı yapacağım. Masalar kurup çocuklarımızla etkinliklerimizi burada yapacağım" dedi.

"ÇÖZÜM İSTİYORUZ"

Çerçioğlu'na seslenen kreşte eğitim gören çocukların anneleri ise, "Kreşin kapatılmasından dolayı çocuklarımız eğitimlerinden mahrum kaldı.
Aile ve çocuklar olarak mağduruz. Çözüm istiyoruz" diye konuştu.

MEHMET KAVAS

'Kreşimizi aç Çerçioğlu!' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA