• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Vatandaş artık uyumayacak!

Vatandaş artık uyumayacak!

23.08.2018, 23:06

Uyuşturucuyla mücadelede yeni dönem başlıyor. , uygulaması ‘Uyuma’ ile sokakta tanık oldukları suçlarını butona basıp polise bildirebilecek

İçişleri Bakanlığı, uyuşturucuyla mücadelede iki yeni projeyi hayata geçiriyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 Günlük Eylem Planı'nda açıkladığı, Narkotim'lerin 81 ile yaygınlaştırılması ve Uyuma Projesi'ne ilişkin ayrıntılar ortaya çıktı.

YÜZDE 100 YERLİ

Narkotim'ler artık yalnızca operasyonel faaliyetlerde bulunmayacak, sokak sokak uyuşturucu suçlarıyla mücadele edecek. Asayiş ve Yunus ekiplerine benzer şekilde "önleyici polislik" de yapacak olan Narkotim'lerin görünürlüğü artırılarak suç oranlarının azaltılması hedeflenecek. Yüzde 100 yerli imkanlarla oluşturulan akıllı telefon uygulaması "Uyuma" ile de vatandaşlar sokakta tanık oldukları uyuşturucu suçlarını doğrudan polise bildirebilecek. Programa, vatandaşlık kimlik numarası ile girilecek. Vatandaşlar, bulunduğu yerin bilgisini yazıp butona bastığında narkotik birimlerine mesaj gelecek. Bu konuma en yakın polis ekibi yönlendirilecek. İhbarcının kimliği gizli tutulacak.

Vatandaş artık uyumayacak! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN