• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gelin tabutu!

Gelin tabutu!

28.08.2018, 00:03

'de üniversite öğrencisi nişanlanacağı gün mide kanserine yenik düştü. Dumrul’un tabutunun ve mezarının üzerine gelinliği örtüldü

Denizli'de mide kanseri nedeniyle tedavi gören genç kız, nişanlanacağı gün hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti. Genç kızın gelinliği ise tabutu ve mezarına serildi.
Pamukkale Üniversitesi'nde matematik öğretmenliği bölümünde okuyan İnci Dumrul'un (21) ölümü ailesini ve sevenlerini yasa boğdu. Üniversite 4. sınıfta okuyan İnci Dumrul, uzman çavuş olan sözlüsü A.K.G. ile nişanlanacağı gün olan 25 Ağustos sabahı hayata gözlerini yumdu.

TARİH GERİYE ALINDI

Öldüğü günün akşamında nişanlanacağı öğrenilen ve bütün nişan hazırlıkları tamamlanan Dumrul, nişanlısıyla yüzüklerini takamadan hayatını kaybetti. Uzun zamandan bu yana mide kanseri tedavisi gören ve 2 Eylül'de nişan tarihi belirleyen çiftin, Dumrul'un kendisini iyi hissetmemesinden dolayı nişan tarihini bir hafta öncesine aldıkları belirtildi. Ancak tüm bu çabalara rağmen çift nişanlanamadan genç kız hayata veda etti.

BÖLÜM BİRİNCİSİYDİ

Hayatına doyamadan ölen genç kız için Honaz'ın Kızılyer Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Dumrul, önceki yıllarda 32 yaşında ölen amcasının yanında toprağa verildi. Genç kızın nişanda giyeceği kırmızı elbisesi ve gelinliği tabutunun ve mezarının üstüne örtüldü. İnci Dumrul'un, ortaokul yıllarından itibaren matematik alanında okul ve Denizli birincilikleri olduğu, PAÜ'de de matematik bölümünün başarılı öğrencilerinden birisi olduğu öğrenildi.
Genç kızın ölümü, ailesi ve sevenlerini yasa boğdu.

HASAN DURNA

Gelin tabutu! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN