• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Filmdi gerçek oldu

Tiyatrocu , vatandaşları meme kanserine karşı uyarmak amacıyla çekilen kamu spotunda yer aldı. Ancak çekimlerden 9 ay sonra kendisi de aynı hastalıkla yüzleşti. Madan şimdi, yaşadığı süreci anlatacağı projesini hayata geçirmek için destek bekliyor

Filmdi gerçek oldu

04.09.2018, 00:00

Meme kanserine farkındalık yaratmak için çekilen kamu spotunda rol alan tiyatrocu Gülşen Madan (38), "acı bir tesadüfle" karşılaştı.
Madan, çekimlerden 9 ay sonra meme kanseri olduğunu öğrendi. Genç oyuncu Madan, hem tedavisine devam ediyor hem de kanser mücadelesini anlatacağı kısa filmin çekimi için destek bekliyor.

ÖNCE ÇOK ÖNEMSEMEDİ

Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından kanser konusunda farkındalık yaratmak için Nisan 2016 tarihinde hazırlanan kamu spotunda rol alan tiyatrocu Gülşen Madan, çekimler sırasında kanser olduğunu bilmiyordu. Birkaç ay sonra koltuk altında bir beze fark etti, ancak önemsemedi. Bezenin büyümesi ve sertleşmesi üzerine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde biyopsi yapıldı. 30 Ocak 2017 tarihinde meme kanseri olduğunu öğrendi. 1,5 yıldır tedavi gören Madan, kanser hastalarıyla aynı odada kaldı onların da acılarına ve hayata tutunma çabalarına tanıklık etti.

50 BİN TL GEREKİYOR

Gülşen Madan, yaşadığı bu süreci, 'Canlanış' adını verdiği bir kısa filmde anlatacak. Ancak bunu yapabilmesi için hayırseverlerden destek bekliyor.
Madan, bu hayalini önce İzmir'de faaliyet gösteren Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz'a anlattı. Tedavisi nedeniyle tiyatro oyunculuğu yapamayan Madan, filmi çekebilmek için 50 bin liraya ihtiyaç duyduğunu söyledi. Ancak Madan, dernekten de olumlu yanıt alamadı. Yılmaz, üyesi olan Gülşen Madan'ın kısa film bütçesine katkı koyamayacaklarını belirtti.

Filmdi gerçek oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA