• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sen misin icra gönderen!

Sen misin icra gönderen!

05.10.2018, 21:22 Güncelleme Tarihi: 05.10.2018,21:23

CHP'li Didim Belediyesi, ruhsatını iptal ettiği için mahkeme kararıyla 1.5 milyon lira ödemeye mahkum olduğu ve borcunu ödemediği için kendisini icraya veren şirkete misilleme yaptı. Belediye kaçak olduğunu iddia ettiği Nehirsan İnşaat'ın 397 metrekarelik pergolesi için 1 milyon 472 bin lira ceza kesti.
CHP'li belediyenin mahkemenin kararıyla aynı günde firmaya ceza işlemi uygulaması şaşkınlık yarattı.

Kaçak olsa bile belediyenin kesebileceği en yüksek ceza miktarının 10 bin lira olduğunu kaydeden şirket sahibi Ahmet Orak, uygulamanın Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın şahsi husumetinden kaynaklandığını söyledi. Nehirsan İnşaat ile icralık olan Didim Belediyesi'nin Başkanı Deniz Atabay ise, olayın kendisini aştığını belirterek, parti yönetiminden yardım istedi. Atabay, firmanın belediyeye 3 milyon lira borçlu olduğunu savunarak, "1.5 milyon alacağı olduğunu söyleyen inşaat firmasının belediyeye 3 milyon borcu var. Kaçak binaya bir de eklenti yapıyorlar. Bunu ben borçlanmadım, 4 yıl önce olmuş. Aklınıza gelmeyecek şeyler yapıyorlar. Çünkü bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak istediğimi biliyorlar. Bunu da buradan kamuoyuna açıklıyorum. Benim değil partimin yanında durun" dedi.

İHSAN KARATAŞ

Sen misin icra gönderen! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN