• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

kavgasının iddianamesi kabul edildi

ve Berkay kavgasının ilk duruşma tarihi belli oldu. Magazin gündemine bomba gibi düşen ve Arda Turan olayında savcılık harekete geçmişti. Arda Turan ve Berkay'ın, Berkay'ın eşi yüzünden kavga etmesi hukuki yollara taşınmıştı... Arda Turan ne ceza alacak?

Arda Turan Berkay Şahin kavgasının iddianamesi kabul edildi

17.10.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 17.10.2018, 12:07

Türkiye'nin günlerdir konuştuğu Arda Turan ve Berkay kavgasında her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. İddialara göre Berkay Şahin ile Arda Turan, Berkay'ın eşi Özlem Ada Şahin yüzünden kavga etmiş ve Arda Turan Berkay'ın burnunu kırmıştı. Berkay Şahin ve Arda Turan olayı, hastaneye silah taşınması ile son bulmuştu. Savcılığın olaya el koymasının ardından herkes Arda Turan'ın cezasını merak ediyor. Arda Turan son dakika haberi geldi. Arda Turan iddianamesi kabul edildi.

İLK DURUŞMA TARİHİ BELLİ OLDU

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında yaşanan kavgaya ilişkin hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianameyi onaylayan mahkeme ilk duruşmanın 30 Ocak 2019'da görülmesini kararlaştırdı.

ARDA TURAN- BERKAY KAVGASI İDDİANAMESİ

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında yaşanan kavgaya ilişkin hazırlanan iddianame İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İlk duruşmanın 30 Ocak 2019'da görülmesine karara veren mahkeme, Turan ve Berkay Şahin'e duruşma tarihini bildirir tebliğ gönderilmesini kararlaştırdı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Arda Turan Berkay Şahin arasında yaşanan kavgaya ilişkin önceki gün iddianame düzenlenmişti. İddianamede müşteki şüpheli Arda Turan hakkında ''cinsel taciz'', ''kasten yaralama'', ''Korku, kaygı veya panik oluşturabilecek tarzda silahla ateş etme'', ''ruhsatsız silah bulundurma'' suçlarından 12,5 yıla kadar, müşteki şüpheli Berkay Şahin hakkında da ''hakaret'' suçundan 2 yıla kadar hapis cezalarına çarptırılmaları talep edilmişti.

NELER OLMUŞTU?

Arda Turan ve Berkay'ın önceki gece Emirgan'daki Gizli Kalsın adlı mekandaki eğlenceleri olaylı bitti. İddiaya göre; Berkay'ın sigara içmek için dışarı çıktığı sırada ünlü futbolcu, Özlem Şahin'in yanına giderek "Ne kadar güzelsin, evli olmasam seni kaçırmazdım" dedi. Bu sözleri duyan Berkay, Turan'a "Karımı eve bırakıp döneceğim. Erkek erkeğe konuşacağız" diye karşılık verdi.

Bu uyarı üzerine gerilen Arda Turan da Berkay'a kafa attı. Kanlar içinde kalan şarkıcı, eşi ve arkadaşları tarafından hastaneye götürüldü. Olayın ardından Arda Turan'ın da Berkay'ın bulunduğu hastaneye giderek şarkıcıdan "Eşin olduğunu bilmiyordum" diyerek özür dilediği öne sürüldü. Diğer bir iddia ise Arda Turan'ın hastaneye elinde silahla gittiği ve Berkay'a 'Öldür beni' dediği yönünde.

Arda Turan Berkay Şahin kavgasının iddianamesi kabul edildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.