• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Köpekten kaçarken ölüyordu!

Köpekten kaçarken ölüyordu!

08.11.2018, 20:20

Foça’da okula giderken sokak köpeklerinin havlayarak üstüne gelmesinden korkan 14 yaşındaki lise öğrencisi, düşüp kafasını çarpınca beyin kanaması geçirdi. Acilen ameliyata alınan talihsiz çocuk zamanında müdahale sayesinde ölümden döndü

İzmir'in Foça ilçesindeki 14 yaşındaki lise öğrencisi, üzerine gelen sokak köpeklerinden kaçarken az kalsın ölüyordu. Düşüp başını kaldırıma çarpan ve beyin kanaması geçiren gencin tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Foça Spor Lisesi 9. sınıf öğrencisi Mustafa Şükrü Baş (14), sabah okula giderken üzerine havlayarak gelen sokak köpeklerinden kaçmak istedi. Köpeklerden korkan Baş, bağırarak koşmaya başladı. Koşarken ayağı takılan talihsiz genç, düşerken başını kaldırıma çarptı. Çevredeki esnaflardan Hamza Oklu, hemen düşen öğrencinin yanına koştu. Bu sırada sokak köpekleri de yerde hareketsiz yatan çocuğun başına üşüştü.

"BARINAĞA GÖTÜRSÜNLER"

Oklu, bir yandan sokak köpeklerini çocuğun başından uzaklaştırırken bir yandan da çocuğun bilincini açık tutmaya çalıştı. Mustafa Şükrü Baş, kendisine sorulan sorulara ilk dakikalarda karşılık veremedi. O sırada tesadüfen yoldan geçen bir öğretmeni, Baş'ı aracına alarak hastaneye götürdü. Aliağa Devlet Hastanesi'nde beyin kanaması geçirdiği tespit edilen 14 yaşındaki öğrenci durumu kritik olduğu için hemen ameliyata alındı.

Baba Mevlüt Uğur Baş, "Doktor Osman Saffet Doğanay ile Aliağa Devlet Hastanesi çalışanları bizimle çok ilgilendi. Hepsine teşekkür ederim. Burada bulunan sokak köpeklerinin çocukları koşturduğunu ve insanlara saldırdığını söylüyorlar. Köpeklerin alınarak barınaklara konulmasını istiyoruz. Oğlum Foça Belediyesi'nde futbol oynuyor. Bu kaza yüzünden bir sene gibi futbol hayatından uzak kalacak" dedi.

"İNSANLARI KOVALIYORLAR"

Mustafa Şükrü Baş'ın yardımına koşan büfe işletmecisi Hamza Oklu da olaya ilişkin şöyle konuştu:

"Büfede otururken köpek sesi duyup dışarıya çıktım. Çocuk düşmüştü. Kaldırdım ve baktım çocuğun hareketleri zayıf, kafasında şişlik var... Konuşmaya çalıştım, cevap veremedi. Bu bölgedeki köpekler zaman zaman insanları kovalıyor ama ısırdıklarını görmedim." Çevredeki bulunan vatandaşlar ise son zamanlarda sokakta bulunan köpeklerin insanlara saldırdıklarını belirterek yetkililerden önlem almalarını istedi. Öte yandan tedavisi devam eden Mustafa Haydar Baş'ın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Köpekten kaçarken ölüyordu! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN