• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ortağı tutuklanmış

ABD’li Henry Kevin Jackson ve Candice Jackson kardeşlerin, ’ın soybağından oldukları belirlenirken, Yeni Asır bir bomba iddiaya daha ulaştı. Pırlant’ın eski ortağının tutuklandığı ortaya çıktı

Ortağı tutuklanmış

17.11.2018

FATİH ŞENDİL

ABD'nin Şikago eyaletinde 1973'te iş yaşamına bir eğlence mekanında garsonluk yaparak başlayan ve daha sonra büyük yatırımlara imza atan ünlü iş adamı Kasım Pırlant ile ilgili iddiaların arkası kesilmiyor. İzmir'de yaşayan ve sosyal medyada çıkan Jackson kardeşlerin Pırlant'ın çocukları olduğuyla ilgili haberlere binlerce yorum yapılan Kasım Pırlant'ın bir dönem bina alışını birlikte yaptığı eski ortağı ve geçtiğimiz aylarda vefat eden Lois Wolf'un vergi kaçakçılığından tutuklanarak cezaevine girdiği ortaya çıktı.

VERGİ KAÇAKÇILIĞI

ABD'de yaşayan Rasim Esirtgen, tanıdığı Kasım Pırlant'ın bir dönem bina satın alma işlemleri sırasında ortaklık yaptığı Lois Wolf'un daha önce vergi kaçakçılığından tutuklandığını ve geçtiğimiz aylarda yaşamını kaybettiğini anlattı.
Öte yandan, amaçlarının para olmadığını ve sadece babalarının Kasım Pırlant olduğunu ispatlamak için çaba harcadıklarını ifade eden Jackson kardeşler ise, hakkındaki iddialara çok üzüldüklerini ve gerçekler ortaya çıktığında herkesin göreceğini söyledi.

'DEŞİFRE EDECEĞİM'

Wolf ve bir arkadaşlarının da İzmir'de bir dönem iş yapmak için birlikte Pırlant'ın yanına geldiğini belirten Rasim Esirtgen, "Bu adam en yakın arkadaşı olan beni bile kandırdı. Bu adamın tüm eski bağlantılarını deşifre edeceğim" diye konuştu.

'KİM BU KADIN BİLMİYORUZ'

İsminin açıklanmasını istemeyen Pırlant ailesinden bir kardeşi ise, ağabeylerinin aslında böyle bir insan olmadığını ve tamamen şu an yanında bulunan kadının Pırlant'ı bu hale getirdiğini ileri sürdü. Kasım Pırlant'ın aileden kimse ile görüştürülmediğini iddia eden kardeşi, "Bu kadın ve ailesi tamamen Kasım ağabeyimizi avuçlarının içine aldı. Ne yapıyor, nasıl yaşıyor bilmiyoruz. Tek bildiğimiz şey hasta ve durumunun iyi olmadığı" ifadelerini kullandı.

Ortağı tutuklanmış haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.