• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Meslektaşına ilanlı özür

Meslektaşına ilanlı özür
Giriş Tarihi: 24.11.2018

Kızının okuluna giden öğretmen , ayrımcılık yaptığını iddia ettiği öğretmen ile tartışınca, olay davalık oldu. Taraflar, uzlaşı mahkemesinde anlaştı. Akdal, ’a verdiği ilanla, Yeşildaş’tan özür diledi

METİN BURMALI

İzmir Bornova'da öğretmenlik yapan Zeynep Akdal ile özel kolejde öğrenim gören kızının sınıf öğretmeni Sema Yeşildaş arasında, sınıftaki öğrenciler arasında ayrım yaptığı gerekçesi ile çıkan tartışma mahkemede son buldu. Mahkeme konuyu Uzlaştırma Bürosu'na gönderirken, haksız bulunan Akdal, meslektaşı Yeşildaş'dan Yeni Asır Gazetesi'ne ilan vererek özür diledi.

'BENİ SINIFTAN KOVDU'

Yeni Asır'ın edindiği bilgiye göre; Bornova Altay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Matematik öğretmeni olan Zeynep Akdal, özel bir kolejde öğrenim gören kızı Nisanur'dan sınıf öğretmeni Sema Yeşildaş'ın dersteyken öğrenciler arasında ayrım yaptığını, bu ayrımdan dolayı da okula gitmek istemediğini öğrendi. Akdal, 3 öğrenci velisi ile birlikte okula gidip müdürle görüştü. Kızının sınıfına giden Akdal ile Yeşildaş arasında tartışma yaşandı. Olay mahkemeye taşındı. İzmir 15. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Akdal, "Öğretmen agresif hareketler yaparak omzuma çarptı, özür dilemedi. 'Beni gerekli mercilere şikayet etmişsiniz söyleyecek bir şeyim yok çık' diyerek bağırdı ve sınıftan kovdu" diye konuştu. Yeşildaş ise, "'Siz anne değilsiniz, çocuk psikolojisinden anlamıyorsunuz, ayrım yapıyorsunuz' diyerek hakaretlerde bulundu ve sınıftan çıktı. Müdürün odasına gittiğim esnada peşimden koşturarak bana vurdu" dedi.

Akdal ile Yeşildaş, sevk edildikleri Uzlaşma Bürosu'nda anlaştı. Akdal'ın Yeşildaş'tan gazete ilanı ile özür dilemesi kararlaştırıldı.

İŞTE O İLAN

Meslektaşına ilanlı özür haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN