• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Öğretmeni döven başkan yardımcısına şok

Öğretmeni döven başkan yardımcısına şok

28.11.2018, 16:06 Güncelleme Tarihi: 28.11.2018,16:08

'in Gaziemir ilçesindeki bir otelde 2015 yılında, nedeniyle düzenlenen yemekli toplantıya katılan öğretmen , burada kendisini dövüp, kafa attığını iddia ettiği Başkan Yardımcısı ve Müdürü hakkında 50 bin liralık manevi açtı.

Gaziemir Belediyesi 2015 yılında, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, bir otelde balo düzenledi. Baloda konuşma yapmak isteyen Gaziemir Belediye Başkanı CHP'li Halil İbrahim Şenol, "Birbirimizi dinlemek zorundayız" diyerek öğretmenleri kendisini dinlemeleri için uyardı. Bunun üzerine salonu terk etmek isteyen öğretmenlerden Barış Düdü, Gaziemir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Tunçer tarafından dövüldüğünü öne sürdü. Tunçer'in kendisine kafa attığını ve hakaret ettiğini belirten, Gaziemir Endüstri Meslek Lisesi'nde görevli öğretmen Barış Düdü, olaydan sonra şikayette bulundu. Olayı soruşturan cumhuriyet savcısı, Tunçer hakkında 'Kasten yaralama ve hakaret' suçundan dava açtı.

İzmir 14. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, hakim Tunçer'e 'kasten yaralama' suçundan 1 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurup, cezayı 11 ay 20 gün hapse indirdi. Tunçer, hakaret suçundan ise 3 bin lira adli para cezasına mahkum edildi. Hakim, her iki ceza için de hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.


Öğretmen Barış Düdü,

ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NDE TAZMİNAT DAVASI AÇTI
Öğretmen Barış Düdü, kararın kesinleşmesinin ardından bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde İzmir 12. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Mehmet Tunçer'e 50 bin liralık tazminat davası açtı. Konuyla ilgili açıklama yapan Düdü, 24 Kasım 2015'te Öğretmenler Günü'nde Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tunçer'in kendisine saldırıp, kafa attığını, şikayeti üzerine açılan ceza davasının mahkumiyetle sonuçlandığını ve kararın kesinleştiğini söyledi. Kararın kesinleşmesinin ardından Mehmet Tunçer'e yine bir Öğretmenler Günü'nde 50 bin liralık manevi tazminat davası açtığını belirtti.

Öğretmeni döven başkan yardımcısına şok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN