• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bahar yorgunluğuna karşı doğal reçete

Bahar yorgunluğuna karşı doğal reçete

18.04.2019, 12:36

Beslenme ve Diyet Uzmanı Meltem Gök, baharın gelişiyle birlikte ortaya çıkan yorgunluk, mutsuzluk ve dikkatsizlik gibi olumsuzlukların, doğru beslenme ve bedensel aktivitelerle aşılabileceğini söyledi. Gök, kahvaltıda yumurta, muz ve yulaf ezmesine yer açarak güne enerjik başlanabileceğini, yoğurda kakao ekleyerek stresin azaltabileceğini, günde bir avuç kabak çekirdeği ile de bağışıklık sisteminin güçlendirilebileceğini belirtti.

Kışın soğuk günleri yavaş yavaş yerini ılık bahar günlerine bırakırken, 'Çok yoruluyorum, sürekli bitkin hissediyorum' gibi şikayetler de giderek daha fazla duyuluyor. Bahar ayının gelişi kimine enerji ve canlanma hissi verirken, kimilerinde ise halsizlik, yorgunluk, sürekli uyuma isteği, eklem ağrısı, mutsuzluk ve dikkat dağınıklığı gibi sorunlara neden olabiliyor. Üstelik önlem alınmadığı takdirde bu yorgunluk kronikleşebiliyor.

Bahar yorgunluğuna karşı doğal reçete haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN