• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ve kahve tüketimi akciğer kanseri riskini arttırır mı?

Çay ve kahve tüketimi akciğer kanseri riskini arttırır mı?

22.04.2019, 10:06

Tıbbı Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Uğur Coşkun, aşırı kahve tüketiminin akciğer kanseri riskini artırdığına dair açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Coşkun, "Günlük kahve ve alışkanlarını etkileyecek bir endişe henüz söz konusu değil'' dedi.

Son dönemlerde Amerika Birleşik Devletleri'nde sunulan bir çalışma, aşırı kahve tüketiminin akciğer kanseri riskini artırdığına dair endişeleri artırdı. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Tıbbı Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Uğur Coşkun, bahsi geçen çalışmanın 31 Mart 2019 tarihinde Amerikan Araştırmalar Derneği'nin yıllık toplantısında sunulduğunu, iki veya daha fazla bardak kahve veya içilmesinin akciğer kanseri riskini artırabileceğinin iddia edildiğini belirtti.

Çay ve kahve tüketimi akciğer kanseri riskini arttırır mı? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN