• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Traktör üzüm bağında fay hattına takıldı

'nın Sarıgöl ilçesinde üzüm bağındaki bir traktör, 1969 yılında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki sonrası oluştuğu iddia edilen ve üzeri toprakla örtülen fay hattının çökmesi sonucu çukura düştü.

Traktör üzüm bağında fay hattına takıldı

30.05.2019, 17:11

Sarıgöl'de Tahsin Akdeniz'e ait üzüm bağında, traktörle bağ çapası yapmakta olan Mustafa Yamuk, çalıştığı esnada traktörün sağ ön tekerleği aniden toprağa saplandı. Uzun uğraşlardan sonra traktörünü çıkaramayan Mustafa Yamuk, arkadaşlarından yardım istedi. Üzüm bağına gelen arkadaşları başka bir traktör yardımı ile çukura saplanan traktörü çekerek kurtardı. Traktörün bölgeden geçen fay hattı sonrası oluşan çukura düştüğü iddia edildi.

"FAY HATTI GEÇEN YERLERİ TOPRAKLA DOLDURDUK"
Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, traktörün toprağa saplandığı üzüm bağında incelemelerde bulundu. Ülgen, 1969 yılında meydana gelen 6.8 şiddetinde deprem sonrası ilçede uzun fay hattı oluştuğunu hatırlatarak, "Traktörün fay hattında kaldığı üzüm bağında 3-4 yıl önce fay hattı olan yerleri toprakla doldurduk. İlçemiz yakınlarında olası bir deprem bile Sarıgöl fay hattını tetiklemekte bu nedenle fay hattının geçtiği tarım alanlarında daha dikkatli çalışma yapılmasında yarar var" dedi.


İHA

Traktör üzüm bağında fay hattına takıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA