• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ameliyat parası için köftecide çalışıyor

Ameliyat parası için köftecide çalışıyor
Giriş Tarihi: 9.6.2019

Aydın'da yaşama tutunabilmesi için, ölüm riski bulunan kalp ameliyatı olması gereken 34 yaşındaki Netice İmer, bir köftecide günde 12 saat ayakta çalışarak ameliyat parası biriktiriyor.
Ameliyatına 45 bin lira gerektiğini belirten İmer, "Kalp ritmim 300'e çıktığında doktorlar acil ameliyat olmazsam öleceğimi söyledi. Çalışıp parayı biriktirmeye çalışıyorum ancak hayırseverlerin desteği gerekiyor" diye konuştu.

HASTALIKLAR BİTMEDİ

İmer, 19 yaşındayken beyin tümörü ve iki yıl önce de göğüs kanserine yakalandı. Genç kadın, kanserle savaşında 9 kez ameliyat oldu. Kanseri yenen İmer'in mutluluğu fazla sürmedi. Genç kadına bu kez doğuştan kalp çarpıntısı (taşikardi) teşhisi kondu.
Kalp ritmi 300'ün üzerine çıktığı için geçen yıl kalbinden ameliyat olan İmer'in kalp damarı yakıldı. Ameliyatın ardından kalp çarpıntısı geçmeyen İmer'in yapılan kontrollerinde ana kalp damarına çok yakın mesafede diğer damarında da sorun olduğu belirlendi. İmer, ikinci kez ameliyata alındı ancak ölüm riski nedeniyle tamamlanamadı. İki ameliyatı eşinin bankadan çektiği 50 bin lirayla gerçekleştirilen İmer'in üçüncü ameliyatını olabilecek maddi gücü kalmadı.
Çine'de bir köftecide çalışmaya başlayan İmer, kaşık-bıçak silip, masaları temizleyerek kazandığı yevmiye ile ameliyat parası biriktirmeye çalışıyor. İmer, "Doktorlar 'ameliyat olmazsan, kalp damarların patlar ölürsün' dedi. Kalp rahatsızlığım nedeniyle ayakta durmamam gerekiyor. Ancak çalışmaktan başka bir çarem yok. Ameliyat olamazsam öleceğim. Kızım Sıla yalnız kalacak" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

Ameliyat parası için köftecide çalışıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN