• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan : kokuyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan: İzmir kokuyor

14.06.2019, 09:05

, ’in kâbusu olan kötü kokuya dikkat çekti. İzmirliler, “Başkanımıza katılıyoruz. Körfeze dökülen dereler çok kötü kokuyor. Burnumuzu kapatarak geçiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İzmir'in yaz aylarında kabusu olan kötü kokuya vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bize verilen desteğin karşılığını hizmet olarak, icraat olarak sunmakla mükellefiz. Hep birlikte tüm birikimimizi, enerjimizi, vaktimizi, gayretimizi ortaya koyarak bir an önce milletimizin önüne somut başarılarla çıkmalıyız. Önümüzdeki dönem her alanda Türkiye'yi büyüttüğümüz, güçlendirdiğimiz, ileriye taşıyacağımız bir dönem olacaktır. İzmir kokudan geçilmiyor. Gördes Barajı'nı biz yaptık. Bütün bunları bizim İzmir halkına anlatmamız lazım. CHP'nin kurumsal yapı ve zihniyet olarak millete hizmet etmek gibi bir derdi olmamıştır, olmayacaktır. Ankara'dan İstanbul'a güya adalet için yürüyen CHP genel başkanı ekmeğinin peşindeki işçilerin feryatlarını duymuyor. 5-6 hafta önce YSK üyelerine her türlü adaba aykırı şekilde saldıran yine bu kişi değil miydi? Biri de tutmuş yargı reformu strateji belgesini eleştiriyor. Ama bunu yaparken Kıpti vatandaşlarımıza haksızlık olmasın, şecaat arzederken sirkatin söylermiş. Beyefendi de öyle. Yargı reformunun bir süreç olduğundan haberi yok. Dünyanın değişik ülkelerinden bu reformla ilgili takdirler alırken beyefendi beğenmemiş. Hakim, savcılara zerre kadar saygısı bulunmayan bir kişiden başka türlü davranış beklemenin doğru olmadığını biliyoruz" şeklinde konuştu.

NEFES ALAMIYORUZ
İzmirliler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasına destek verdi. 33 yaşındaki fotoğrafçı Melike Tuzcalı, "Doğma büyüme İzmirliyim. Toros semtinde oturuyorum. Ters rüzgarda kötü koku mahallemize kadar bile geliyor. Kokudan bıktık" dedi.

27 yaşındaki tıbbi sekreter Cansu Koçak, "Aracımla o bölgeden geçerken camları kapalı olsa bile içeri koku giriyor. Cumhurbaşkanımız bunu yıllardır dile getiriyor. Kesinlikle haklı. Ama büyükşehir belediyesi bu konuda bir çözüm üretemedi" diye konuştu.

Yıllardan beri koku sorununun olduğunu anlatan anaokulu öğretmeni 23 yaşındaki Fahriye Karahaner, "Türkiye'nin üçüncü büyük şehri İzmir'in kokması çok üzücü" dedi.

Egeli Sabah

Başkan Recep Tayyip Erdoğan: İzmir kokuyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN