• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de hastası sokağı kendisi temizliyor

İzmir'de KOAH hastası sokağı kendisi temizliyor

09.07.2019, 08:55

’ta hastası yüzde 86 engelli , sokağındaki çöpler aylardır toplanmadığını söyledi. Güleç, “Tozdan etkilenmemek için sokağı ben süpürüyorum” dedi

İzmir'in Konak ilçesine bağlı Çınarlı Mahallesi 1592 sokak numara 4/1'de yaşayan 65 yaşındaki KOAH hastası Yusuf Güleç aylardır toplanmayan çöpler nedeniyle tepkili. Atılan molozlar ve çöpler nedeniyle 1592 sokak adeta çöplüğe döndü. Rüzgarın da etkisiyle dağılan toz toprak KOAH hastası ve yüzde 86 engelli Yusuf amcanın sağlığını da tehdit ediyor. Çınarlı Mahalle Muhtarlığı'na ve Konak Belediyesi'ne yaptığı başvurulardan da sonuç alamayan Güleç, bu duruma isyan ediyor. Çınarlı Mahallesi'nin kentin merkezinde yer almasına rağmen belediyenin ilgilenmediğini söyleyen Güleç, "Sokağımıza temizlik görevlileri bile uğramıyor. Bazen elime süpürgeyi alıp sokağı ben süpürüyorum. Çünkü süpürmesem sağlığım daha da kötüye gidecek. Nefes almakta güçlük çekiyorum. Bu moloz ve çöp yığınlarını gücüm yetse kendim kaldıracağım. Ama onları kaldırıp başka bir yere götürecek gücüm yok" diye konuştu.

'İNSANCA YAŞAYALIM'
Hurda ve çöp toplayarak geçimini sağladığını belirten Güleç, "Tek başıma yaşıyorum. Başka bir yere taşınacak maddi imkanlarım yok. Tek isteğim insanca yaşamak. Konak Belediyesi'nin sokağı daha yaşanabilir hale getirilmesini istiyorum. Sokağımızın ön tarafından bir bina boşaltıldı. Yıkılacak. Orası da çok kötü durumda. Ana cadde üzerindeki binanın görüntüsü de çok çirkin. Moloz yığınları gözle görülür şekilde ortada duruyor. Temizlenmesini istiyorum" dedi.

Egeli Sabah

İzmir'de KOAH hastası sokağı kendisi temizliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA