• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

hastaları için gen merkezi kurulsun’

‘DMD hastaları için gen merkezi kurulsun’
Giriş Tarihi: 13.7.2019

İzmir'de halk arasında kas erimesi olarak bilinen Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastası 5 yaşındaki Deniz Önder Uyar'ın annesi Ferda Uyar, tüm DMD hastaları için yardım istedi. Fizik tedavisinin yetersiz kaldığını ve gen merkezlerinin kurulmasını istediklerini belirten Uyar, "Geçtiğimiz günlerde yine bu hastalık yüzünden bir çocuğumuzu kaybettik. Çocuklarımızın ölmesini istemiyoruz" dedi. İZMIR Menemen'de Yakup ve Ferda Uyar çiftinin oğulları Deniz'e ailesinin götürdüğü hastanede DMD tanısı konuldu. Anne Ferda Uyar, "Biz DMD hastası çocukların ebeveynleri olarak çocuklarımızın yaşama umudu için gen merkezinin kurulmasını istiyoruz" diye konuştu.

MERT ALPDÜNDAR

‘DMD hastaları için gen merkezi kurulsun’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN