• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

O artık hekim Hatice...

O artık hekim Hatice...
Giriş Tarihi: 7.8.2019

, okul yönetiminin ihmalini manşetten duyurmamızın ardından, hatanın düzeltilmesi sonucu okul birinciliği kontenjanı ile ’ni kazandı.

Tıp fakültesine girme imkanını yitirmek üzereyken, Yeni Asır'ın haberiyle sistem hatası düzeltilince hayaline kavuşan Aydınlı Hatice Nesibe Güler, ÖSYM tarafından Ege Üniversitesi Diş Fakültesi'ne yerleştirildi. Hayaline kavuşan genç kız, Yeni Asır'a teşekkür etti. Aydın'ın Efeler içesindeki Özel Fen Bilimleri Anadolu Lisesi öğrencisi Hatice'nin birincilikle mezun olması, okul yönetimi tarafından sisteme geç girildi. Genç kız, birincilik avantajından yararlanamadığı için hayallerindeki Tıp Fakültesi tercihini yapamadı. Yeni Asır, genç kızın, okul yönetiminin ihmali nedeniyle yaşadığı hayal kırıklığını 'Sistem Kurbanı' başlığıyla okurlarına duyurdu. Haberimizin ardından hata düzeltildi.E.Ü'YÜ KAZANDI

Milli Eğitim Bakanlığı, e-okul sistemine genç kızın okul birinciliğini işlerken, ÖSYM de düzeltmeyi onayladı. Müjdeyi Yeni Asır'dan öğrenen Hatice, doktorluk hayalini gerçekleştirmek için Tıp ve Diş fakültelerini tercih etti. Okul birinciliği kontenjanı avantajından yararlanan Hatice, ÖSYM tarafından Ege Üniversitesi Diş Fakültesi'ne yerleştirildi. Hatice, "Mezun olduğum okulun idaresince yapılan hata yüzünden hayallerim yıkılmıştı. Umudumu yitirmek üzeriyken Yeni Asır'ın haberi sayesinde hatayı düzeltmek için herkes seferber oldu. İlk tercihlerim Tıp Fakültesi'ydi ancak Diş Hekimliği Fakültesi'ni kazandım. Hekim olma hayalim gerçekleşecek, bunun için çok mutluyum. Hayalimin gerçekleşmesinde destek olan Yeni Asır'a çok teşekkür ediyorum" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

O artık hekim Hatice... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN