• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karpuz çekirdeğinin faydaları saymakla bitmiyor

Yazın en sevilen ve serinleten besinlerinin başında gelen karpuzun faydaları saymakla bitmiyor. Yaz mevsimi ile mutfaklardan eksik olmayan karpuzun çekirdeğinde de bir o kadar fayda saklı. Karpuz çekirdeğinin faydaları nelerdir? Karpuz çekirdeği nasıl tüketilir? İşte detaylar...

Karpuz çekirdeğinin faydaları saymakla bitmiyor

12.08.2019, 10:34

Karpuz çekirdeğinde magnezyum, demir, A,B ve C vitaminleri yer alıyor. Bir de çekirdekler protein açısından zenginler. Çekirdekte triptofan, glutamik asit, lisin ve arginin yer alıyor. Arginin, tansiyonu dengeliyor ve koroner kalp hastalığını önlüyor.

Karpuz çekirdeğinin faydaları saymakla bitmiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.